فروش انحصاری محصولات توسط برون سپاری


متن پیام شما 1398/05/26
درود بر شما.شرکت ما تنها تولید کننده یک نوع پولیش در ایران هست.هیات مدیره شرکت چند سال هست که فروش انحصاری اجناس خودشون رو به یک شرکت دیگه داده.این شرکت تا حالا تعهدات خودش رو به انجام رسونده ولی من همیشه به مدیریت شرکت میگم همه تخم مرغهای خودتون رو توی سبد یک نفر نذارین و خودتون رو به یک نفر وابسته نکنین.من همیشه میگم خود شرکت باید رهبری و مدیریت فروش رو به عهده بگیره.من همیشه بهشون میگم با این روش شما روز به روز بیشتر به نماینده فروش وابسته میشین و در آینده ممکنه نماینده فروش هر شرط و شروطی رو جلوی پای شما بذاره و از اونجایی که شما کاملا وابسته به اون هستین ناچار هستین که اون شرایط رو قبول کنین.ممکنه من رو راهنمایی بفرمایین و بگین که درست فکر میکنم یا نه؟ممنون میشم به ایمیل من پاسخ رو بفرستین afbsafa1390@yahoo.com

پاسخ مشاور 1398/05/26

با سلام و درود.
طبیعتاً سپردن انحصاری فروش محصولات به شرکت ایده مناسبی نمی باشد. چرا که در صورت پایان همکاری شما و تیم فروش آن شرکت نیاز به بازه زمانی حدود دو سال برای بازگردانی و مدیریت مشتری های قبلی و رسیدن به سطح فروش قبلی دارید. اما ممکن است تیم مدریت شرکت شما تصمیم دارند که تمرکز خود را روی تولید محصولات بگذارند. بهترین راه این است که فروش محصولات را به چند نماینده برون سپاری نمایند. 
بله شما در یک کلام درست فکر می کنید. اما این که خود شرکت بهتر است که مدیریت فروش را بر عهده بگیرد، الزاما همیشه این گونه نیست. مواردی وجود دارد که برون سپاری فروش به صرفه تر است. البته این قضیه با توجه یه سیسات های مدیریت و انتظاری که از گسترش و ارتقا شرکت در ذهن دارد مشخص می گردد.
بهتر است که راه هایی که بتوانید نظران را به مدیریت برسانید و تاثیر کافی را داشته باشد مطالعه نمایید. 
موفق باشیدبرچسب ها
بهره وری و فروش مشاوره کسب و کار فروش انحصاری برون سپاری فروش محصولات