گرفتن سرمایه گذار برای استارت آپ اینترنتی


ساری
فوق لیسانس
3 تا 5 نفر
شغل اصلی
متن پرسش 1398/08/06
سلام و خسته نباشید. ما یک تیم هستیم که یک استارت آپ اینترنتی راه اندازی کردیم، در حال حاضر برای تبلیغات و جذب کاربر با مشکل کمبود هزینه رو به رو هستیم. چطور می تونیم یک سرمایه گذار خوب پیدا بکنیم؟ ممنون از وقتی که می گذارید.

پاسخ مشاور 1398/08/06

سلام و درود بر شما
یک استارت آپ در مرحله نخست برای راه اندازی نیاز به سرمایه دارد. این سرمایه اولیه معمولا در حد محدودی است. طبیعی است این مبلغ بر اساس ماهیت استارت آپ متفاوت خواهد بود ولی در ایران می توان این مبلغ را بین ۳۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان در نظر گرفت. با توجه به محدود بودن این سرمایه معمولا توسط خود بنیانگذاران، فرشتگان سرمایه گذاری و یا شتاب دهنده ها تامین می شود. ارزش گذاری و ارائه سهام در این مرحله بر اساس معیارهای کیفی انجام می شود. جذابیت ایده، توانایی تیم راه انداز، پتانسیل رشد بازار و کسب و کار، قدرت چانه زنی بنیانگذاران و … در این مرحله ملاک سرمایه گذاران برای پذیرش و دریافت مقدار سهام از کسب و کار است. فرآیند شتاب دهی در شکل ۱ ارائه شده است.
با توجه به تیمی که دارید سعی کنید از شتاب دهنده ها استفاده نمایید. این سازمان ها علاوه بر هزینه های لازم مکان و امکانات مورد نیاز را نیر برای شما فراهم خواهند کرد.
موفق باشیدبرچسب ها
کارآفرینی و درآمدزایی مشاوره کسب و کار جذب سرمایه گذار برای استارت آپ