قهوه فروشی درامد داره؟؟؟


ایلام
28 سال
لیسانس
حقوق
بدون تجربه کاری
۷۰میلیون
2 نفر
شغل اصلی
متن پرسش 1398/10/16
سلام خسته نباشین همسرم لیسانس هست و فقط کار ازاد انجام داده حالا یه مقدار سرمایه دارن میخوان با این سرمایه یه قهوه فروشی یا کافه راه بندازن البته ما تو یه استان کوچیک زندگی میکنیم حالا میخوام بدونم با توجه به شرایطی کنونی این کار شدنیه؟؟؟و درامد داره؟؟؟حتما هم باید با پولش یه کاری راه بندازه چون بیکاره ؟اگه پیشنهادی دارین بگین ممنون میشم

پاسخ مشاور 1398/10/17

درود بر شما

بهتر بود در مورد تجربه های خودتان و همسر محترمتان اطلاعاتی در اختیار ما می گذاشتید.

سوال شما خیلی جای بحث و بررسی دارد ولی به طور خلاصه این موارد را باید مورد توجه قرار دهید :

1- میزان سرمایه و مدت زمان بازگشت سرمایه ( که این میزان سرمایه با توجه مساحت و مکانی که احتمالا اجاره می کنید هزینه متفاوتی را متحمل می شود ولی یکسری هزینه ها من جمله دستگاه و تسهیلات لازمه ثابت است که بایستی برآورد هزینه کنید و هزینه عمده دیگر هزینه دکور هست که با توجه به مکان و تِمی که قصد دارید کار کنید ممکن است خیلی متفاوت باشد )

2- خیلی ها ممکنه فکر کنند که رستوران و کافه برای برطرف کردن گرسنگی هست ولی در ناخودآگاه مردم ممکنه دلایل دیگری همچون مکانی برای تفریح و ریلکس کردن و... وجود داشته باشه که به کافه و امثال این مکان ها رجوع می کنند ، پس این خیلی خیلی ضروریست که شما شناخت خوبی نسبت به جامعه هدف خود داشته باشید. ( جامعه هدف شما کسانی هستند که شما شناسایی کردید و قصد دارید به آنها سرویس دهید و به این نکته توجه کنید که جامعه هدف شما همه مردم نیستند ، چون آدمای ثروتمند در کافه های لوکس در مکان های بالای شهر می روند و آدمای فقیر در کافه های ارزان قیمت در پایین شهر و ... . )

3- کافه در ابتدا با تعریف مکانی برای ریلکسیشن در این صنعت وارد شد ولی امروزه میبینیم کافه ها با اهداف و مقاصد خاص و متفاوتی برای مخاطبان خاص خود ایجاد می شوند مثل کافه های گیم ، کافه های کتاب خوانی و... پس شما نیز با توجه به محیطی که در آن زندگی می کنید یا جامعه ای که هدف قرار داده اید می بایست ماهیت کافه خود را تعیین نمائید. ( البته اگر به اصطلاح دست در این کار زیاد نباشد نیازی به خاص بودن و توجه خاص به یک جامعه خاص ندارید و صرفا وجود کافه با همان تعریف ساده خودش جوابگوی نیاز خیلی هاست )

فارغ از تجربه ای که برای ارائه خدمات در کافه نیاز دارید ، نیاز به کسب تجربه ازنحوه رفتار و خلقیات مشتریان دارید.

در نتیجه : از آنجاییکه مخاطبان و مشتریان کافه معمولا افرادی هستند که یا حسی هستند و یا در آن مقطع حسی عمل می کنند و خیلی توجه به حواس پنجگانه خود دارند پس نکته ای که وجود دارد این است که بهتر است کافه در یک منطقه صنعتی نباشد و جایی نزدیک آموزشگاه موسیقی ، دانشگاه به خصوص هنر و نظیر این باشد. و برای جذب چنین مخاطبانی می بایست به حواس پنجگانه ( دیداری ، شنیداری ، بویایی ، لامسه و چشایی ) در محیط درون و بیرون کافه توجه ویژه نمود چون مخاطبانشان بسیار دقیق و حسی عمل می کنند.

با کلیک بر روی گزینه بنفش به ما در جشنواره وب و موبایل رای دهید heartبرچسب ها
کارآفرینی و درآمدزایی راه اندازی کسب و کار قهوه فروشی مشاوره کسب و کار راه اندازی کافه