انتخاب بین سه گزینه شغلی


متن پیام شما 1398/05/17
با عرض درود و احترام،از اینکه در موقعیت سنی و شرایط خاصی هستم و چند سالی هم در بازار مشغول بودم ولی به خاطر شرایط بد اقتصادی و خاصی که حاکم هست مجبور به جمع کردن انها شدم،الان میخواستم اگه میشه راهنمایی بفرمایید که بین مشاغل رستوران داری و طلاسازی و طراحی مد،اول اینکه کدام یک بهتر است؟و دوم اینکه با گذراندن دوره های طلا سازی و طراحی مد و سرمایه گذاری در این دو شغل(البته با کار رستوران اشنا هستم و چند سالی رستوران داشتم ولی مجبور به جمع کردن ان شدم)ایا ارزش این را دارد که عمر خود و سرمایه خود را صرف ان بکنم و اینده خوبی را با ان پیش رو داشت؟از اینکه وقت میذارید و با حوصله و دقیق جواب میدید بی نهایت سپاسگذارم،برای شما ارزوی موفقیت میکنم،تشکر

پاسخ مشاور 1398/05/17

سلام و درود بر شما
چیزی که از سوال شما برداشت می شود این است که بین سه گزینه شغلی باید یکی را انتخاب کنید. خب از رستوران داری شروع کنیم. همان طور که در سوال شما مطرح شده است چند سال سابقه این کار را داشته اید اما به موفقیت دلخواه خود نرسیده اید و منجر به جمع کردن آن کسب و کار شده است. پس بهتر است این گزینه را کنار بگزارید.
طلا سازی شغل پر سودی می باشد اما به شرط آن که توانایی ره اندازی آن در کیفیت لازم را داشته باشید. این توانایی که به آن اشاره نمودم بیشتر مربوط به داشتن سرمایه لازم جهت راه اندازی کسب و کار طلاسازی می باشد. همچنین دقت داشته باشید که بهتر است نکات ریزه کاری را از یک طلاساز بپرسید و یا اگر به نتیجه رسیدید که میخواهید طاسازی را انتخاب نمایید، مشاوره دیگری را ثبت کنید تا همکاران ما شما را در این زمینه راهنمایی کنند.
 در مورد طراحی مد باید بگویم که این کسب و کار نیاز به توانایی و خلاقیت فردی مرتبط با طراحی و همچنین دانش لازم جهت این کار را دارد. اگر میتوانید هزینه و زمان لازم را برای فراگیری این موارد کنار بگذارید شغل مناسبی می باشد. 
در یک جمع بندی کلی خدمت شما عرض بکنم که پیشنهاد بنده به شما راه اندازی کسب و کار طلاسازی می باشد. البته با در نظر گرفتن داشتن شرایط لازم.
برای شما مطلب ۱۰ گام تا راه اندازی یک کسب و کار کوچک زودبازده از مجله شغل را پیشنهاد می کنم.
موفق باشید.برچسب ها
کارآفرینی و درآمدزایی مشاوره کسب و کار انتخاب بین گزینه های شغلی چگونه شغل مورد نظر خودمان را انتخاب نمایید؟