انتخاب رنگ برای یک فست فودی


تهران
32 سال
لیسانس
برونگرا
متوسط
مرد
مجرد
متن پرسش 1398/08/05
با سلام و خسته نباشید من در حال راه اندازی یک فست فودی هستم. و از آن جایی که محل کسب و کار در مراحل پایانی ساخت قرار دارد، این امکان را دارم تا رنگ کاشی های دیوار و دیگر موارد را مطابق با سلیقه خودم انتخاب نمایم. خواستم از شما راهنمایی بگیرم که چه رنگی برای فست فودی مناسب تر است؟ اگر فست فودی ها رنگ قرمز را انتخاب می کنند اما به نظر من این قضیه بیش از اندازه تکراری شده است و انتخاب یک رنگ جدید و البته مناسب تر می تواند در جذب مشتری تاثیر بیشتری بگذارد. ممنونم از وقتی که می گذارید.

پاسخ مشاور 1398/08/08

سلام و درود بر شما smiley
تحقیقات نشون میدن که رنگ در اشتها و جذب مشتری در فست فودی ها ، رستوران و مراکز غذا تاثیر بسزایی داره.یه نکته قابل توجه این که میزان نورپردازی و دکوراسیون مغازه هم باید با رنگ انتخاب شده همخوانی داشته باشه تا بتونه جلوه ی ویژه ای به رستورانتون ببخشه.رنگ های گرم، از جمله قرمز، زرد و نارنجی بیشترین تاثیر رو در افزایش میزان اشتهای افراد دارند. به خصوص رنگ قرمز که یک محیط باکلاس رو برای غذا خوردن ایجاد می کند.
اما نکته مهم اینه که تمام طیف های قرمز،نارنجی یا زرد با هم برابر نیستند از طیف های پررنگ و یا تند برای رنگ اصلی خودتون استفاده نکنید مثلا استفاده ازرنگ زرد پررنگ می توانه آزاردهنده باشه. رنگ های زرد و نارنجی میتونن به دکور رستوران شما هیجان ببخشن به شرطی که ازطیف های پررنگ استفاده نکنین.
سبز یکی از رنگ های پرطرفدار برای رستوران هستش. ترکیب رنگ های تند با رنگ های سبز و خاکی عالیه. توی یک رستوران، دیوارهای سبز سلامت و طبیعت را نشان می دن و می تواند نشون بده که منوی آن ها سالم تر از رقبا هستش.
علاوه بر مسائل گفته شده میتونین یه نگاهی به رستوران ها و فست فود های ایتالیایی و فرانسوی بندازین و از طرح هاشون الگو برداری کنین.مطمئن باشین کارتون بی نتیجه نخواهد بود.برچسب ها
روانشناسی کسب و کار مشاوره کسب و کار روانشناسی انتخاب رنگ برای کسب و کار انتخاب رنگ دکور یک فست فودی