افزایش درآمد یک تراشکاری


اصفهان
47 سال
دیپلم
مکانیک
متن پرسش 1398/10/19
باعرض سلام من ۲۵سال هست ک شغل تراشکاری را شروع کردم و با اینکه اسم آوازه ی این شغل خیلی خوب ب حساب میاد وهمه این شعل را پردرآمد و پر سودی میدانند ولی من ب سختی میتونم اجاره ی خونه و مغازه را پرداخت کنم درحالی ک بعضی از همکاران هرسال بهتر از سال قبل هستن اماوضع درامد من هرسال از سال قبل کاهش داره تا افزایش لطفا اگه امکانش هست دراین ضمینه مشاوره درست را ب من آموزش دهید .با تشکر فراوان از شما.

پاسخ مشاور 1398/10/22

سلام دوست عزیز

اینکه میفرمائید هر سال شرایط شما بدتر از قبل می شود ولی هم صنفی های شما اوضاع بهتری دارند به دلایل زیادی ممکن است ارتباط داشته باشد.

ولی اصلی ترین موضوعی که شک من را به سمت خودش می برد این است که سایرین از روش های مختلف اقدام به بازاریابی می کنند و صرفا به داشتن یک مغازه در یک مکان بسنده نکرده اند و می دانند که عرصه رقابت تنگ و تنگ تر می شود پس آنها نیز تلاش خود را بیشتر و بیشتر می کنند پس شما هم باید برای جذب مشتریان جدید و مهمتر از همه ترفندهای حفظ مشتریان سابق هوشمندانه تلاش کنید.

چیزی که امروزه بیشتر شاهد هستیم و کسب و کارهای متعددی ازش زیاد لطمه دیده اند این است که اهمیت بازاریابی را درک نکرده اند و حتی آن را بی ارزش می دانند چون اینطور می پندارند من اگر کیفیت کارم خوب باشد مشتری خودش به سراغم خواهد آمد ولی به این نکته توجه نمی کنند که مشتری چطور باید بفهمد که کیفیت کار تو بهتر از بقیه هست و تو باید پرزنت خوب و بازاریابی خوبی داشته باشی که به مشتری خودت این را بشناسانی و ثانیا امروزه کیفیت خوب یکی از المان های افزایش درآمد هست و سایر المان ها از جمله بیان و رابطه خوب و احترام به مشتری ، تبلیغات و بازاریابی و... هر کدام در جایگاه خودش تاثیر خود را در این راستا می گذارد.برچسب ها
مشاوره شغلی کارآفرینی و درآمدزایی بهبود کسب و کار تراشکاری