مشاوره برای انتخاب سبک شغلی


متن پرسش 1398/08/10
سلام من از اشتهارد هستم استان البرز بزرگترین شهر صنعتی خاورمیانه در شهرستان اشتهارد هست من در حال حاضر مهندس صنایع هستم و در امور مالی یک شرکت فولادی مشغول خدمت هستم در بازار بورس ایران و فارکس فعالیت دارم در بازار ارزهای دیجیتال هم فعالیت دارم میخواستم بدونم که میخوام یه کاری برای خودم دست و پا کنم. چون اوضاع شرکت ها اصلا خوب نیست و معلوم نیست کی بیکار شوم شما چه کارهایی رو برای این منطقه پیشنهاد می کنید؟ خودم در زمینه کامپیوتری خیلی خوب هستم. میخواستم یه کافی نت بزنم نزدیک بیمه تامین اجتماعی و اظهار نامه و لیست بیمه و ... که الان دارم تو شرکت انجام میدم رو انجام بدم. ولی نمیدونم بگیره یا نه. چون تعداد کافی نت اینجا تقریبا زیاده میخواستم تولیدی قارچ بزنم نمیدونم چیکار کنم. میخواستم صرافی و یا کارگزاری بورس بزنم که نمیدونم چیکار کنم میخواستم تولیدی لباس زیر بزنم ولی باز نمیدونم چیکار کنم کلا میتونم همه رو باهم بزنم ولی یکم جرئتم کمه و اطلاعاتم کمه الان به نظر شما من چه کاری انجام بدم بهتره؟ در زمینه طراحی سایت هم قبلا فعال بودم ولی الان نه

متن پرسش 1398/08/10
شهر: اشتهارد
مقطع تحصیلی: لیسانس مهندسی صنایع
سابقه کاری: 2 سال طراح سایت، 2 سال حسابداری
سن: 28 سال
سرمایه: 35.000.000 تومان

پاسخ مشاور 1398/08/10

سلام دوست عزیز
ببینید، این که در شرکت های خصوصی کار کنید، یا در ادارات دولتی مشغول باشید و یا این که برای خودتان کسب و کاری را راه اندازی نمایید، کاملا به سلیقه شغلی شما مرتبط می باشد. طبیعتا تا زمانی که شما بتوانید برای خودتان کار کنید اشتباه است که زمانتان را برای دیگران بگذارید. اما کار کردن برای خودتان ریسک هایی نیز برای شما دارد و هم چنین نیازمند دانش و تجربه بالایی می باشد.
در مورد انتخاب فیلد کاریتان عرض کنم که شما باید ببینید در چه کاری دانش و استعد بیشتری دارید. در آن کار وارد شوید. حتی اگر از نقطه شروع دور باشید، اما در مدت زمان کوتاهی به نقاط بالایی دست می یابید.
اگر تمایل دارید که شغل مناسبی در شهر خودتان داشته باشید، با توجه به صنعتی بودن شهرتان و رشته تحصیلی که داشته اید، در این زمینه وارد عمل شوید و برای استخدام شدن شروع به بررسی موارد نمایید.
در مورد شغل کافی نتی که می فرمایید در منطقه شما زیاد وجود دارد دلیل کافی برای عدم نیاز به این کار نیست. ممکن است نیاز مشتریان باز هم بیشتر از تعداد کافی نت های موجود باشد. باید منطقه را نیازسنجی نمایید و به مواردی همچون هزینه اجاره مکان و محل مراجعه مشتریان و دیر کسب و کار رقیب توجه داشته باشید.
درمورد دیگر مشاغل هم باید با دقت بررسی نمایید
موفق باشیدپاسخ مشاور 1398/08/10

همچنین مطالعه مطلب روان شناسی موفقیت از دیدگاه سه کارآفرین! در مجله کسب و کار شغل نت می تواند برای شما مفید باشد.برچسب ها
کارآفرینی و خلاقیت مشاوره کسب و کار انتخاب سبک شغلی و نوع کار